Casus uçağı

Contents:
 • İçindekiler
 • ABD'nin gizli casus uçağı Google Haritalar'da bulundu
 • U-2 Casus Uçağı ve 1960 Yılında Yaşanan ABD-SSCB Casusluk Krizi
 • Tarihteki casus uçak krizleri
 • İçindekiler

  ABD, tarihinde ilk kez, ülke topraklarının kıta dışı bir devletin vurucu gücü içine girdiğine şahit olmuştu. Ancak bunun etkili olabilmesi için düşmanın sürpriz saldırı yönünde yaptığı hazırlıkların önceden bilinmesi gerekiyordu. Aynı derecede önemli bir nokta verilecek karşılığın hangi düşman hedeflerine yöneltileceğiydi.

  Lockheed uçak şirketi Amerikan hükümetine Sovyet savaş uçaklarının ve uçaksavar ateş menzilinin çok üstünde radara yakalanmadan uçabilecek bir uçak yaptı. U-2 olarak adlandırılan bu uçak bir füze gibi havalanabilmekte, 10 saniye içinde metre yükselmekte, metre yükseklikte uçabilmekte, güçsüz olarak mil  km süzülebilmekte ve yakıt almaksızın yedibuçuk saat mil - yaklaşık  km uçabilmekteydi.

  U-2 uçuşları, ABD başkanının yetkisi altında gerçekleştirilmiştir. U-2 uçağını vurabilecek bir önleme uçağının tasarım ve üretiminin çok uzun zaman alacağını anlayan SSCB yetkilileri, U-2 uçağını vurabilmek için karadan havaya atılan bir füze sistemi geliştirmeye ağırlık verdiler ve yılında nihayet bu füzeyi ürettiler. Parçalanan uçakta doğrudan bir isabetin en ufak bir kanıtı yoktu ve herhangi bir füzenin parçası da bulunamamıştı. Hatta ilan edilmeyen trajik gerçek de şudur: Powers bir anda kokpitin etrafında patlamalar duymuştu.

  konulu video

  Uçak sanki kontrolü dışında ileri doğru fırlamıştı. O an uçağın vurulduğunu anlamıştı. Kendi cümlelerine bir bakalım:.

  ABD'nin gizli casus uçağı Google Haritalar'da bulundu

  Sağ elimle kumandaları kontrol ettim. Sağa ve sola baktım. Kanatlarda bir sorun yoktu. Kısa bir süre geçti.

  U-2 Casus Uçağı ve 1960 Yılında Yaşanan ABD-SSCB Casusluk Krizi

  Uçağın burnu aşağıya doğru gidiyordu. Lövyeyi gayri ihtiyari kendime doğru çektim. Ancak uçak burun yukarı kumanda almıyordu. Acaba kumanda telleri mi koptu diye düşünürken kokpit aynasına gözüm gitti.

  Tarihteki casus uçak krizleri

  Israrla askeri pilot olmadığını, meteorolojik araştırmalar için uçtuğunu söylüyordu. Powers, casuslukla suçlandı ve 10 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

  Hapishane günleri Powers için zorlu geçiyordu ama o umudunu yitirmemişti. Soğuk Savaş boyunca her iki ülke de casus avındaydı.


  • arama engelleme türk telekom.
  • android telefon teszt program.
  • ABD'nin gizli casus uçağı Google Haritalar aracılığıyla bulundu!

  İşte o küçük kızın şimdiki hali Apartman yöneticiliği ciddi bir iştir. Genelde emekli, ve yaşını başını almış apartman yöneticilerimiz, aldığı sorumlulukları bir görev bilirler ve tek gayeleri bu görevi layıkıyla yerine getirmektir. İstanbul'da en çok nereli yaşıyor?

  İşte il il İstanbul nüfusu Birinciyi görmeden önce bir tahminde bulunun, bakalım bilebilecek minisiz? Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA Dünya genelinde 6 bin 'ü aşkın hava istasyonunu kullanarak gezegenimizin 'den 'ya kadar geçen süreçteki değişimini gösterdi.

  Recent tags:

  • Zte arama engelleme
  • iphone 6s Plus görüşme esnasında ses kaydı
  • iphone arama kaydetme

  mSpy nedir?

  mSpy, kendini nihai kullanıcıların güvenlik, emniyet ve pratiklik ihtiyaçlarını karşılamaya adamış takip çözümlerindeki küresel liderlerden biridir.

  mSpy - Bilmek. Engel olmak. Korumak.

  Nasıl çalışıyor?

  Mobil takip yazılımının bütün gücünü kullanın

  Messenger uygulamalarını takip edin

  Takip edilen cihaz üzerindeki sohbet ve mesajlaşma hizmetlerine sınırsız erişime sahip olun

  Bizimle 7/24 iletişime geçin

  Özel destek ekibimize e-posta, sohbet ya da telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Verilerinizi saklayın

  Verilerinizi güvenle saklayın, yedekleyin ve başka cihazlara aktarın.

  Birden fazla cihazı takip edin

  Akıllı cep telefonlarını (Android, iOS) ve bilgisayarları (Mac, Windows) eş zamanlı olarak takibe alabilirsiniz.

  mSpy ile takip edin

  24/7

  7/24 küresel müşteri hizmetleri

  mSpy her müşterinin değerini biliyor ve 7/24 müşteri hizmetlerine büyük bir önem veriyor.

  95%

  Müşteri memnuniyeti %95

  Müşteri memnuniyeti mSpy’ın en önemli önceliğidir. mSpy müşterilerinin yüzde 95’i aldıkları hizmetten memnun olduklarını ve hizmetlerimizden yeniden faydalanacaklarını söylüyor.

  mSpy müşterileri memnun ediyor

  • mSpy’i bir kez denedikten sonra, bu uygulama bir ebeveyn olarak hayatımın paha biçilmez parçalarından biri haline geldi. Çocuklarımın neler yaptığı konusunda beni haberdar ediyor – bu sayede onların iyi olduklarından emin oluyorum. Aynı zamanda, ayarlarını değiştirerek hangi kontak kişilerinin, sitelerin ya da uygulamaların engelleneceğine karar vermek de beni memnun ediyor.

  • mSpy çocuğumun internet aktivitelerini tamamen denetimim altında tutmama yardımcı olan iyi bir aplikasyon. Eğer karşılaşırsam, bütün şüpheli kontak kişilerini silebilirim. Modern ebeveynler için iyi bir seçim.

  • Her ebeveyn için çocuklarının güven olmasını sağlamak temel bir önem taşır. Ve mSpy kızımın yanında olamadığım zamanlarda ona göz kulak olmama yardımcı oluyor. Şiddetle tavsiye ediyorum!

  • Oğlum 7/24 telefonuyla meşgul ve bazen onun kötü bir şeyler yapmadığından emin olmak için kontrol ediyorum. mSpy oğlumun düzenli olarak kullandığı her şey için bana güncellemeler sunuyor.

  • Yanlarında olmadığımda, çocuklarıma göz kulak olmak için iyi bir uygulama arıyordum. Ve bir arkadaşım mSpy’ı tavsiye etti. Ona bayılıyorum! İnternetin fırtınalı denizin çocuklarımı güvende tutmamı sağlıyor.

  Endorsements

  Uygulama genel olarak yasal takip kullanımı için tasarlandı ve yazılımı kurmak için elbette ki meşru nedenler bulunuyor. Mesela şirketler, çalışanlarını şirket telefonlarını güvenlik amacıyla takip ettiği konusunda bilgilendirebilir.

  Next Web